Yüz Serumu Olarak Argan Yağı Kullanmak

Merhaba Atölye Sakinleri. 🙂 Cildinizde kuruma,lekelenme vs. gibi sorunlar mı var? Bugün sizlere hassas cildimde uyguladığım Argan Yağından bahsetmek istiyorum.Fakat bu sefer saçlarımız için değil cildimiz için.Özellikle cildiniz çok hassas ve kuruysa bahsedeceğim şekilde Argan Yağını mutlaka kullanın derim.

Argan Yağını hemen hemen hepimiz artık biliyoruz.Genellikle saç için kullansak bile yüzüne kullananların sayısı da gün geçtikte artıyor.Peki, bir nevi mucize olan bu yağ ne işe yarıyor?
  • Argan yağı cildi yumuşatıyor ve kurumasını önlüyor.
  • Gündüz ve gece kullanımı sonucunda nemli ve kuru cilt arasında mükemmel bir denge kuruyor.
  • Gece yatmadan önce kullanılması durumunda uyku boyunca cildi onarır, yumuşaklığını ayarlar, yaşlanmaya karşı cildi muhafaza ediyor.
  • Nemlendirici özelliği çok etkilidir. Dışarıdan cildimize gelecek tüm fiziksel ve kimyasal olumsuzluklara karşı cildi koruyarak yaşlanmayı geciktirir.

Özellikle benim gibi çok hassas ve kuru bir cilde sahipseniz Argan Yağı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.Yüzümün sağ kısmında tam yanak bölgemde kuru bir kızarıklık bulunmakta.Argan yağını ilk kullandığım andan bu yana bu kızarıklık ve kuruluk yok olmaya başladı.Tabiki kullandığımız nemlendirici kremler gibi Argan Yağını da yüzümüze ve cildimize kullanış şeklimiz çok önemli.Şayet yaşlanmaya karşı kullanacaksak Argan Yağından 1-2 damla parmaklarımıza damlatarak önce göz çevremize ufak dokunuşlar ile yayıyoruz.Daha sonra yer çekimine karşı koyacak şekilde aşağıdan yukarıya doğru Argan Yağını yüzümüze iyice yediriyoruz.Ben sadece yüzüme değil boyun bölgeme ve dekolteme de mutlaka uyguluyorum.Tabiki ellerime de. 😉 Zaten yıkama ihtiyacı duymuyorsunuz.Cilt hemen argan yağını emiyor ve harika bir yumuşaklık sağlıyor.
Ben günde 1 kez temiz cildime uyguluyorum.Siz dilerseniz günde 2 kezde uygulayabilirsiniz.Cildinizin temiz ve kuru olması çok önemli. 😉 Düzenli olarak uygularsanız farkı sizde göreceksiniz.Cildinizdeki lekelere,çatlaklara ve kırışıklıklara çok iyi geliyor.Özellikle sivilce lekeleriniz varsa mutlaka denemelisiniz.
Kullandığınız Argan Yağının gerçek ve kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.Şayet Argan Yağı ucuza alınacak bir ürün değil.Benden söylemesi. 😉

SEVGİLER


2 Yorum Var

Yorum Yap