Yatak Odası için Dekorasyon Fikirleri

Merhaba Atölyemin Sevgili Sakinleri… Ne kadar uzun zamandır sizden uzak kaldım ben bile hatırlamıyorum. Fakat nikah, düğün hazırlıkları, iş yoğunluğu derken bloğumla bir türlü ilgilenemedim. Düğün zamanı yaklaştıkça dekorasyon önerilerine fazla önem vermeye başladım. Araştırmalarım devam ederken sizinle de paylaşmak istedim ki benim gibi evini yeni düzen veya yeniden dekore etmek isteyenlere fikir olsun. 😉
Dekorasyonunuz ne kadar iyi olursa olsun tabi ki rahat kullanılabilen eşyalar çok önemli. Mesela rahat bir uyku uyayamadığınız bir yatak düşünsenize!.. Ne kadar kötü! Sabah kalktığınızda bir boyun ağrısı, sırt ağrısı ve keyifsiz, mutsuz geçen bir iş günü. Bu gibi durumları yaşamak istemiyorsanız öncelikle rahatlığa önem vermeli sonra kullanışlı mı buna dikkat etmelisiniz.
Herkesin farklı bir dekorasyon anlayışı varken ben nasıl bir yatak odası dekorasyonu istiyorum bunu uzun uzun düşünmedim değil. Mesela benim gibi evinizin duvarları pembe ise koyu renkli mobilyalar seçip odanızı boğmamanızı tercih ederim. Benim tercihim beyaz tonlarında sade ve şık bir yatak odası…

 Açık renk duvarların ve ışığı yansıtan renklerin her zaman odanızı daha ferah aydınlık göstereceğini unutmamalısınız. Koyu renk duvarlar ve koyu renk eşyalar odanızı her zaman basık ve dar gösterecektir. Siz, siz olun yatak odası dekorasyon fikirleri edinmeden mobilya alışverişine çıkmayın.
Birkaç yıl önce ne modaydı yuvarlak yataklı yatak odaları… Bende o yıllar bayılıyordum yuvarlak yataklara. Ama şimdi düşünüyorum da pek mantıklı gelmiyor bana o yatak tipleri. Tabi geniş bir alana sahipseniz yuvarlak yatakları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
Romantik yatak odası severler yatak odalarının odak noktasına yataklarını yerleştirmeliler diyor konunun uzmanları. Perdeler, halılar, nevresim takımlarında çiçek desenlerini değerlendirmek çok önemli. Kullanacağınız kuş ve kelebek figürleri de yatak odanıza oldukça romantik bir hava katabilir.

 

 

Benim yatak odam sakin, abartıdan, gösterişten uzak olmalı diyorsanız siz beyaz, krem ve toprak renklerini tercih etmelisiniz. Ayrıca açık mavi ve pembe tonlarının da odanıza ayrı bir hava katacağını unutmamanız gerekiyor. Bu tarz benimde ilgi alanıma girmiyor değil. Sanırım bende sade ama hafif renklendirilmiş dekorasyonlardan hoşlanıyorum.
Açık renkli mobilyalardan veya dekorasyonlardan hoşlanmayanlar içinde kahverenginin yeri apayrı. Kahverengi, mobilyada şıklığın bir simgesi olsa gerek. Çünkü dekorasyonu riske atmak istemeyen kişiler gözlemlerime göre kahverengi tasarımları kullanmayı tercih ediyorlar. Tabi kahverengi bir yatak odası tasarımı kullanacaksanız abartıdan uzak, sade tasarımları tercih etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
SEVGİLER

İlk Yorum Yapan Siz Olun