Uzun zaman sonra…

Buralara uğramayalı ne kadar da uzun zaman olmuş… En son nisan ayında bir tanıtım yazısı yayınlamışım. Tam 8 ay geçmiş… Özlemişim yazmayı. Ne kadar popüler olan video izlemek olsada ben vazgeçemiyorum bloğumdan, yazmaktan, kelimelerden… Bu sürede neler mi oldu? Gel anlatacağım sevgili okuyucu 🙂

Biraz dertleşme, çok mutluluk yazısı olsun bu bence… Bu süre içerisinde benim prenses kızım Özne Liya dünyaya geldi. 12 mayısta… Benim için en güzel anneler günü hediyesi oldu kendisi. Reflülü bir bebek olarak dünyaya geldi Özne… Doğduğu günden itibaren biraz zor bir süreç atlattık. Pek hatırlamak istemiyorum. O yüzden burayı hızlıca geçiyorum. Allaha çok şükür şimdi çok iyiyiz. 5 aylık gibiyken reflüyü tamamen atlattık.Bide lohusa psikolojisi var tabi… Aman Allahım ne zor bir süreçmiş o arkadaşım. Kimse seni anlamıyor yada anlamak istemiyor. Herşey gözüne batıyor. Gereksiz ağlama krizleri ve bebeğime birşey olursa korkusu, hep bir panik haller… İnsan kendini kaybediyor gerçekten. Ama ortada çok güzel bir duygu var ki anne olmak. Bu duygu hiçbir şeye değişilmez. Bu süreçte eşlerin her konuda desteği çok önemli… Eşiniz yanınızdaysa size psikolojik olarak destek oluyor ve sizin yükünüzü biraz olsun hafifletiyorsa hayat bebeğiniz ile daha da güzelleşiyor. Neyse velhasıl lohusalık psikolojisi de bir şekilde bitiyor. Allahım kimseye lohusalık depresyonu vermesin ve Allahım isteyen herkese bebiş nasip etsin diyor ve konuyu kapatıyorum.

Öyle yada böyle derken kızımla çok güzel geçen bir 7 ayı geride bırakıyoruz. Önümüzde daha da güzel geçecek günler var… Biz ek gıda serüvenlerine başladık. Belki buradan denediğimiz farklı tarifleri sizinle paylaşabiliriz. Sizde bu ay Özne Liya için neler yapıp yedirebilirim benimle yorumda paylaşabilir misiniz?

SEVGİLER 💕

Bizi instagramdan takip etmeyi unutmayın 🙂 birmutlulukatolyesi

İlk Yorum Yapan Siz Olun