Sushico ile Bambaşka Tatlar

Nerede miydim?
Yolculuk Korupark Avm Sushico… Farklı lezzetler için son hazırlıklar tamam… 😉Buluştuğumuz andan itibaren farklı lezzetler denemek bize göre mi düşünceleri içerisinde “acaba sushi yemesek mi?”, “Nasıl yapıyorlardır ki?” gibi sorular kafamızı kurcalamaya başlamıştı. Sushi hakkında o kadar çok olumsuz şey duyduk ki tedirgin olmamız çok çok doğaldı.
Harika yemekler bizi bekliyordu. Öncelikli olarak başkahraman sushi masadaki yerini aldı ve masamıza iki çeşit sushi geldi.Çok lezzetli görünüyordu ve harika kokularda geliyordu.
Sushico’da her şey düşünülmüştü. Chopstick kullanmayı bilmiyorum ama farklı lezzetler denemeyi de çok istiyorum dediğinizi duyar gibiyim.İşte böyle durumlarda kullanmak adına chopstick apartları yapmışlar.Bu aparatlar sayesinde yemeğinizi rahatla yiyorsunuz.Hem de parmaklarınız chopstick kullanmaya alışmış oluyor.
Keyifli geçen bir karşılamanın sonrasında masaya gelen sushinin tadına bakma zamanı gelmişti. İlk başta biraz çekincelerimiz vardı ama harika görünüyorlardı. İşin ustasından nasıl yememiz konusunda tüyolar aldık. Yılan balığından yapılan Dragon isimli sushiye bayıldım.

Sana tadını tarif etmem gerekirse benim için midyeden bi farkı yoktu 🙂 Masamıza iki farklı tatta sushi geldi.Biri bahsetmiş olduğum gibi Dragon diğeri ise Tiger …Veeee tabii wasabiiiii 😉 Wasabi çok acı sakın yeme diyenlere sesleniyorum;)Wasabiyi Soya sosuna batırıp Tiger’i yediğinizde harika bir tat elde etmiş oluyorsunuz.Üstelik bahsettiğiniz kadar da acı değil 🙂
Eğer sushi seçiminiz Dragon ve Tiger ise ikisinin arasındaki geçişi sağlamak için mutlaka zencefili tatmalısınız.
Bu harika tatların ardından ise Uzakdoğu ve Tayland mutfağı ile başbaşayız. Uzak doğu mutfağı soya fasulyesi üzerine kurulduğu için her masa da mutlaka sıcak ve dumanı üzerinde bir soya fasulyesi tabağı vardı. Deyim yerindeyse çıtır çıtır, denemeye değer harika bir tat…Bayıldım…

Sushico’nun harika lezzetlerini denemeye devam ederken masamıza gelen Pırasalı Tavuk ve Limon Soslu Çıtır Dana ve Sebzeli Pilav ile şok olduk…Harika görünen bu lezzetleri denemek için sabırsızlanıyorduk.Pırasalı tavuk ve sebzeli pilav bizim damak zevkimize,kültürümüze daha yakın olduğu için hemen Limon soslu Çıtır Dana’nın tadına baktık.Şekerli olan bu tat bize yabancı gibi gelse de yemesi gerçekten zevkli farklı bir tat. Limon soslu çıtır dananın tadına bir kez baktıktan sonra gerçekten bağımlısı olabilirsiniz.

Tabiki bunların yanında gelen o meşhur içecek Sake… Bu harika içkiyi mutlaka denemelisiniz.
Peki, nedir bu Sake? Denemek isteyenler için biraz bahsedelim 😉 Sake Japonların pirinç ve tahıl tozundan yaptıkları ulusal içkileri… Tat olarak rakıya benzeyen bu içki görüntü olarak da şaraba benziyor bence:)Ağızda hoş bir tat bırakan sakenin bir de kendine özel küçücük bardakları var…
Yemekler o kadar doyurucuydu ki hepsini bitirememenin verdiği üzüntü ve mutluluk arasındaki duygu ile Korupark Sushico’dan ayrılmak zorunda kaldık.
Farklı lezzetlerin keyifli hale dönüştüğü Sushico’ya en kısa zamanda tekrar gitmeyi düşünüyoruz. Bu müthiş lezzetlerin tadı damağımızda kaldı.

Lezzetli yemekleri ile gerçekten beni yanıltmayı başaran Sushico’yu gönülden tebrik ediyorum. Türkiye şartlarında Sushi’nin yenebileceği en güzel mekan bence Sushico…
SEVGİLER

İlk Yorum Yapan Siz Olun