Sawpoo Şampuan

Saç dökülmesi kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin az veya çok miktarda yaşadığı bir sorundur. Bu sorun genetik, hormonel veya çevresel faktörlerden kaynaklanabilmektedir. Olumsuz ve kirli hava koşulları, zararlı kimyasal maddeler bulunduran saç ürünleri, stres, mevsim değişiklikleri, yorgunluk, dengesiz ve yetersiz beslenme gibi çevresel faktörler saç dökülmesine neden olabilmektedir. Bununla birlikte genetik olarak da saç dökülmesi yaşanabilir. Genetik saç dökülmesi erkeklerde daha çok ve sık görülmek ile birlikte kadınlarda da erkeklerin saç dökülmesine benzer sorunlar gözlemlenmektedir.

Sawpoo şampuan, her saç tipinin kullanımına uygun olmak ile birlikte daha çok genetik saç dökülmeleri ve saçta meydana gelen kırılma, çatallaşma, matlaşma, sönme, kökten kırılma gibi sorunlara çözüm niteliğinde olmak için geliştirilmiştir.Sawpoo şampuan içeriğinde boya, parfüm, paraben, SLS, SLES gibi cilt, saç ve saç derisi sağlığına zarar verebilecek ya da alerji yapabilecek bileşenler içermemektedir. İçeriğinde bilimsel çalışmalara da faydaları kanıtlanmış bileşenler bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan pantotenik asit (B5 vitamini – provitamin B5); saçın ana genini uzatarak saçın kalite artışı göstermesini sağlarken, kırılarak dökülmeleri engeller ve saça hak ettiği parlaklığı sağlar. Biotin (B7 vitamini – H vitamini ); saç ve tırnak kalitesini artırırken bu kalite artışından kaynaklı olarak kırılmaları azaltıp ve saçın hızlı uzamasını sağlamaktadır. Saw palmetto; şampuanın içinde daha da aktif olarak bulunan LSSRE (lipo strerolik serenoa repens) içermektedir. Genetik saç dökülmelerinin tek sebebi olan DHT oluşumunu engelleyerek saç dökülmesinin en büyük sebebini ortadan kaldırmaktadır. Saç köküne verilen zararı da durdurmaktadır. Isırgan otu; içeriğinde A, B ve C vitaminlerini ve provitaminleri bulundurmaktadır. Böylece saçı beslerken aynı zamanda içerisinde bulunan az orandaki DHT ile de saç dökülmesinin engellenmesine yardımcı olmaktadır. Saçların güçlenmesini, parlaklık kazanmasını, hızlı uzamasını sağlarken aynı zamanda yıpranmayı, mat görünmeyi, kepeklenmeyi ve aşırı yağlanmayı önlemektedir. Çinko; saçın yapı taşlarından olan keratin üretiminde önemli bir role sahiptir. Çinko eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmeleri ve saç kayıplarına karşı L – sitin ve methioninden keratin sentezlenmesini sağlamaktadır.

Sawpoo şampuan hangi problemlere çözüm bulmak için tercih edilmelidir?

 • Genetik saç dökülmeleri,
 • Kadınlarda gerçekleşen erkek tipi saç dökülmelerinde,
 • Saçta gerçekleşen kırılma, matlaşma gibi durumlarda,
 • Yavaş uzayan saçların uzama hızlarını arttırmak için,
 • Boya, fön vb. kimyasal ve ısısal nedenlerle oluşan yıpranmaları önlemek amaçlı olarak Sawpoo şampuana başvurulabilmektedir.

Sawpoo şampuanın özellikleri de şu şekildedir:

 • Saç derisinin yenilenmesini sağlamaktadır.
 • Saç derisinde meydana gelen aşırı yağlanmayı önlemektedir.
 • Saç ve saç derisi arasındaki yağlanmayı dengelemektedir.
 • Saç derisinin ihtiyacı olan nem dengesi sağlarken aynı zamanda saç derisini kepeklenmeye karşı korumaktadır.
 • Seboreik dermatitte (egzama) sorunlarının tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Saçta meydana gelen kırılma, çatallaşma, matlaşma, kökten kırılma gibi sorunların iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Saçın yaşlanmasını önlemektedir.
 • İlaçla tedavi edilen kellik tedavilerine destek ürün olarak kullanılmaktadır.
 • Tüyleşmiş, zayıflamış saçların kalitelerinin artmasını sağlamaktadır.

Tüm bu içerikler ve özelikler Sawpoo şampuanı diğer şampuanlardan ayırmakta ve saç ve saç derisini kökten uca derinlemesine temizlerken aynı zamanda da tedavi edilmesini yardımcı olmaktadır. Genellikle genetik saç dökülmesi ve yıpranan saçlara tedavi amaçlı kullanılsa da Sawpoo şampuan çocukların ve bebeklerinde kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Ürün miktarı 450 ml şeklindedir. Bir tüp ürün ortalama olarak 3 – 4 ay kullanım için yeterli olmaktadır.

İlk Yorum Yapan Siz Olun