Kendini ünlü bir yıldız gibi hissedenlere Fiat500X Popstar

Fiat 500’den ilham alınarak geliştirilen 500 Ailesi’nin en yeni üyesi Fiat 500X, Mart ayında Pop, Popstar ve Cross Plus olmak üzere 3 farklı donanım paketiyle Türkiye pazarında satışa sunuldu. Türkiye ile birlikte dünya çapında 100’den fazla ülkede satışa sunulan Fiat 500X, pazara hızlı bir giriş yapmayı amaçlıyor.

9 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle rakiplerinden sıyrılmayı amaçlayan ve İtalya’da tasarlanıp, üretilen Fiat 500X yenilikçi teknolojileriyle de fark yaratarak kompakt crossover sınıfının liderliğini alacak gibi görünüyor. Fiat 500X Türkiye’de, standart gövde tipinde 4×2, Cross gövde tipinde ise 4×4 veya 4×2 Traction+ çekiş sistemlerine sahip versiyonlarla bir Popstar gibi fark yaratmak isteyen otomobil meraklılarının beğenisine ve kullanımına sunuluyor.Fiat’ın tasarım merkezi Centro Stile tarafından tasarlanan Fiat 500X Popstar kompakt boyutları, iç ve dış malzeme kalitesi ile sürücülere aradıkları konforu sağlıyor ve araç tutkunlarına mükemmel bir sürüş keyfi yaşatıyor.

Farklılıktan hoşlanan sürücülere kusursuz bir tasarım sunan bu yeni modelde, 5 inç veya 6,5 inç olarak tercih edilebilecek dokunmatik U-Connect ™ sisteminde Bluetooth bağlantısı, Aux-in, USB ve SD portları ile sesli komut özellikleri standart olarak yer alıyor. 5 inçlik U-ConnectTM sisteminde TomTom 2.5D navigasyon özelliği de tercih edilebilirken, 6,5 inçlik versiyonunda 3D haritalar, yol rehberliği ve sesli komutla adres girme özellikleri standart olarak bulunuyor.

Şehirli bir crossover isteyenler için Pop ve Popstar hayran bırakacak özelliklere sahip olması ile de dikkat çekiyor. Sahip olduğu MacPharson tam bağımsız arka süspansiyon sayesinde; konfor ve yol tutuşu arasındaki ideal dengeyi kullanıcılarına sağlıyor. Standart olarak sunulan ESP, altı hava yastığı, yokuş kalkış desteği gibi özelliklere ek olarak, isteğe bağlı tercih edilebilen çarpışma önleme sistemi, şerit takip sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi üst düzey teknolojiler yer alıyor.

Çevreye duyarlı ancak bir o kadar da yüksek performansa sahip olan Fiat 500x, Eco Drive Live teknolojisi ile de çevreye en az miktarda karbondioksit salınımı sağlanırken aynı zamanda yüzde 16 oranında yakıt tasarrufu sağlanıyor. Fiat 500X, 1.6 MultiJet II 120 HP dizel ile 1.6 E-Torq 110 HP ve 1.4 MultiAir 140 HP benzinli motorlarla satışa sunuluyor.

Otomobilinizi yenileyecekseniz ya da ilk defa almayı düşünüyorsanız; otomobil modelleri araştırırken, hiçbir otomobilde bulamayacağınız kadar çok alternatife sahip olan Fiat 500X’i mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.500X fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Fiat web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlk Yorum Yapan Siz Olun