Hangi bebek bezi markasını kullanmalıyım?

Sizde her anne gibi bebek bezi seçimi yaparken bu soruyu kendinize soruyorsunuz değil mi? “Hangi bebek bezini almalıyım?”, “Pahalı olan en rahat ve en kaliteli midir?” Bende kendime sıklıkla bu soruları soruyorum.

Özne Liya ilk doğduğu günden beri istisnasız hiç değiştirmeden birçok anne gibi Prima kullandım. Memnunda kaldım.Fakat kızım büyüdükçe Prima’nın yapısı yetersiz kalmaya başladı. Özellikle kaka yaptığı zaman sürekli beline kadar çıkması çok rahatsız ediciydi. Birde çocuk büyüdükçe hareketleniyor ve bezi bağlamak çok daha zorlaşıyor. Bu durumda külot bebek bezleri imdada yetişiyor. Külot bezler iyi güzel hoşta Prima’nın fiyatlar almış yürümüş… Yetişmek ne mümkün. Bu durumda da insan farklı arayışlar içerisine giriyor. Bir gün markette dolaşırken Sleepy’nin saf suyla dokunmuş natural külot bezlerini gördüm. Fiyatı da Prima’ya göre gayet uygun geldi. Alıp denemekten ne çıkar dedim ve kullanmaya başladım. Gayet memnun kaldım ve o günden sonra hep natural külot bez kullanmaya başladım.

Bu yazıyı tamamen bir anne tavsiyesi olarak yazıyorum. Kesinlikle reklam değildir. Evet her bebek bezi her çocukta farklı reaksiyonlar göstermekte… Bunun anneler olarak farkındayız. Fakat Sleepy’nin yeni çıkan bu serisine de bir şans vermek gerek diye düşünüyorum. Şayet her şeyin çok pahalı olduğu bu devirde neden uygun ve kaliteli olanı tercih etmeyelim ki?

Sleepy içerik olarak şu şekilde; saf suyla dokunmuş ve bambudan elde edilmiş emici liflere sahip. Buda sıvıyı hızla hapsetmesini sağlıyor. Paraben, losyon, nemlendirici içermiyor. Bu güzel bir özellik. Çünkü bebeklerimizin hassas ciltlerinin kimyasallarla temas etmesini asla istemeyiz.

Peki, bebek bezi nasıl olmalı?

  • Bebeklerimizin rahat edebilmesi ve huzursuz olmaması için altının kuru olması çok önemli. Bu yüzden seçtiğimiz bebek bezi sıvıyı hapsederken kuru da tutmalı.
  • Pişiği önlemek için emicilik çok önemli.
  • Hava almalı ve dokusu cildi tahriş etmemeli
  • Yan bantlar keskin olmamalı, yapışma gücü kuvvetli olmalı. Eğer külot bez kullanıyorsanız lastik kısımlar yumuşak ve sıkmamalı
  • Bence fiyatı uygun olmalı. Çünkü her pahalı kalitelidir diye bir şey yok. Farklı markalara da şans vermek gerek.

Siz hangi marka bebek bezi kullanıyorsunuz? Benimle paylaşmayı unutmayın.

İlk Yorum Yapan Siz Olun