Güzellik | Saç Bakımında Yapılan Yanlışlar

Güzel görünmenin en büyük noktalarından biride sağlıklı ve canlı saçlar…Ne kadar makyaj yaparsanız yapın ve ne kadar yüzünüzün güzel göründüğünü de düşünün bence saçlarınız cansız ve bakımsız görünüyorsa güzelliğinize gölge düşüyor demektir.Bakımlı ve özenle şekillendirilmiş saçlar kesinlikle güzelliğinizi iki katına çıkaracaktır.Bundan emin olabilirsiniz.Hepimiz evimizde güzel görünmek adına saçlarımıza bir takım maskeler uyguluyoruz.Peki ya bu uygulamaların hangisi doğru? Yaptığımız bakımlar aslında saçımıza daha çok zarar veriyorsa ve biz bunu anlayamıyorsak! İşte bugünkü yazımda saç bakımında yapılan yanlışlardan biraz olsun bahsetmek istedim.Böylece saçlarımıza doğru bakım yapmayı hep birlikte öğreneceğiz.

Saçlarının canlı görünmesi ve sağlıklı uzaması için sürekli kestirmek! – YANLIŞ !
Saçlarınızın sağlıklı uzaması için uzmanlar sürekli kestirmeye ihtiyaç olmadığını söylüyorlar.Bende hep kestirmek gerektiğini bilirdim ancak bu yanlış bir bilgiymiş.
Saçları her gün yıkamak ! – YANLIŞ
Saçlarınızı her gün yıkamak aslında saç bakımında yaptığımız en sık görülen hatalar arasında.Hele ki birde aşırı bakım ürünleri kullanıyorsanız bu saçınıza bakım yapmak yerine daha çok yıpratıyor ve kuruyup zayıflamasına neden oluyor.

Saçları ıslakken sert bir şekilde taramak ! – YANLIŞ
Saçlarınızı duştan çıktıktan sonra taramak aslında doğru bir davranış fakat saçları çok sert bir şekilde taramak ise saçları kırdığı gibi zarar vermektedir.

Çok fazla bakım ürününü aynı anda ve sürekli kullanmak ! – YANLIŞ
Bir çok bakım ürününü aynı anda kullanmak kesinlikle çok zararlı.Bu şekilde kullanım saçınıza zarar verebileceği gibi dökülmelere de neden olmaktadır.Yine yapılan sık yanlışlardan biride sık sık saç bakım ürünlerinin kullanılmasıdır.Kısacası her gün saçı yıkamak ve bakım ürünleri kullanmak çok sakıncalıdır.
Saçınızı havlu ile kurulamak! – YANLIŞ
Benimde yaptığım yanlışlardan biriymiş aslında bu.Bende sürekli saçlarımı havluya sarar ve kuruyana kadar ovalardım.Fakat bu şekilde yapmak çok yanlış bir davranışmış ve saçta kırılmalara neden oluyormuş. Gerçekten öyle! Doğru olan nemli saçı kendi halinde ya da ılık fön ile kurutmaktır.Çok yüksek ısıda saçlara zarar verip kırılmasına neden olmaktadır.
Yetersiz Beslenmek ! – Yanlış
Sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken beslenmenize dikkat etmektir aslında.Yetersiz beslenmek saçlarınızın dökülmesine bile neden olabilir.C vitamini, protein, folik asit, biotin, demir ve çinko içeren besinler tüketmeye dikkat edin.
Tüm bu yanlışları doğru şekilde uygularsanız saçlarınızın daha canlı ve güzel görüneceğinin garantisini verebilirim.
SEVGİLER


İlk Yorum Yapan Siz Olun