Eğitici köpekçiğin dünyası

Bebeğim için hangi oyuncakları seçmeliyim yazı dizisinde bugün sizlere eğitici köpekçiğin dünyasını anlatmak istiyorum.

Öncelikle bebeğim doğmadan önce bi dünya oyuncak almayacağım dediğimi hatırlıyorum. Fakat şimdiden evin her yeri oyuncak doldu diyebilirim ama oyuncak seçimi yaparken daha eğitici ve öğretici oyuncaklar seçmeye çalıştığımızı bir kez daha söylemeden edemeyeceğim.Eğitici köpekçiğin dünyasını prensesimize teyzesi hediye etti. Özne Liya’nın en favori oyuncakları arasında diyebilirim. +6 aydan itibaren bebeğiniz rahatlıkla oynayabilir. Kürenin üzerinde bulunan 7 hayvan düğmesine bu aydan itibaren basabilir ve küreyi döndürebilir, elinde tutabilir. Özne alt kısımda bulunan kitap gibi bölümü kendi çevirip şarkıları dinlemeyi çok seviyor.

Özne dünya ile oynamak istediğinde bende yanında bulunuyorum ve ona kıtaları, hayvanları tanıtıp hayvanların çıkardıkları sesleri ona öğretmeye çalışıyorum. Yani oyuncağı birlikte keşfediyoruz desem yeridir. Ayrıca eğitici köpekçiğin dünyasını döndürdükçe yeni şarkılar ve selamlamalar çalıyor. Böylece birçok ülkenin nasıl merhaba dediğini ve selamlaştığını öğrenebiliyoruz.

Yaşa göre gelişim teknolojisi ile bebeğinizin yaşına uygun aktiviteler seçebilirsiniz. Fakat biz seviyelere pek bağlı kalmıyoruz. Birlikte oynadığımız için hemen her seviyedeki müzikleri, sesleri dinliyoruz. Eğitici köpekçiğin 3 farklı seviyesi mevcut.

Bu seviyelerde;

1. seviye: keşfetmek… Hayvanları, hayvanların çıkardıkları sesleri ve farklı dillerdeki selamlaşmaları öğreniyorsunuz.

2. seviye: teşvik etmek… Burada bazı sorular ile bebeğin dünya üzerindeki hayvanları bulması isteniyor.

3. seviye: taklit etmek…

Köpekçik ve kız kardeşinin yeni yerler keşfederken yani dünyayı dolaşırken neler yaptığını öğrenmek için ise kitap sayflarını çevirmeniz isteniyor.

Bence Fisher price kaliteli ve oynarken eğitip öğreten bir oyuncak yapmış. Biz ailecek çok beğendik. Fiyat olarak biraz pahalı gelebilir. 130-140 tl civarında… Fakat aldığınız için pişman olmayacağınız bir oyuncak.

Bebeğinizle mutlu, oyun dolu bir gün geçirmeniz dileğiyle… 🤗

SEVGİLER 💕

Bizi instagramdan takip etmeyi unutmayın 🙂 birmutlulukatolyesi

İlk Yorum Yapan Siz Olun