Çeyiz Alışverişlerim – 1

Merhaba Atölye Sakinleri. 😉 Evlilik Atölyesinde yepyeni bir yazı dizisine yer vermeye karar verdim. Daha önce neden bu yazı dizisini yazmadım bilmiyorum. 🙂 Nişanlanalı 8 ay geçti ve ben çeyiz hazırlığımın birçoğunu tamamladım. Keşke daha önceden yazsaydım diyorum ama daha alınacak o kadar çok şey var ki bir çoğunu buradan sizinle paylaşacağım.
Çeyiz alışverişi yapmak çok zevkli. Hele istediğiniz her ürünü kendi zevkinize göre almak, bir evi baştan kendi zevklerinize göre yaratmak gibisi yok. Umarım aldıklarımı beğenirsiniz. Belki evlilik hazırlığı yapanlara da bir nebze fikir olur. 😉


Çeyize eklenenlere ilk olarak bu amerikan servisler ile başlamak istiyorum. 🙂 Çünkü annemle birlikte daha bugün yaptık bu amerikan servisleri. Üstelik satışını da yapıyoruz. İlgilenenler olursa bana [email protected] dan ulaşabilir.Birkaç gün önce instagram hesabımdan paylaşmıştım bu fotoğrafı. Takip edenler hatırlayacaktır. Bu şirin harika yastık kılıflarına hediyemucidi.com dan ulaşabilirsiniz. 
Karışık bir alışveriş sonrasında çok gerekli olmasa bile almak lazım dediğim çeyizlerim ise yukarıdaki gibi. 🙂 Kırmızı sarı renklerde olan kutudan aslında annemin isteği ile 2 adet aldık. Patates, soğan koymaya iyi olur diye düşünüyorum. Bursa’da bulunan Seyhan marketten tanesi 8 lira gibi bir fiyata almıştık. 2 adet kalpli servis kabaklarını ise Carrefour’dan çok beğenerek aldım. Tanesi 5 liraydı. Diğer kapları ise tanesi 1 liraya aldık diye hatırlıyorum. 😉

Bu yumurtalıklar sizce de çok sevimli değil mi? Ben bayıldım. Çocuk gibiyim yahu. Annem almış çeyizim için ama ben çok beğendim. 🙂 
Madame Coco indirimlerini hepiniz takip ediyorsunuzdur. Geçtiğimiz haftalarda kürklü battaniyelerde iyi bir indirim vardı. 200 liradan 50 liraya düştü. Nişanlımın iki tane alalım demesine rağmen ben bir tane aldım. Daha sonra pişman oldum bir tane daha almak istedim ve ertesi gün gittiğimde hiç kalmamıştı. 🙁 
Bu ayaklı kahve fincanları 2’li olarak satılıyor ve fiyatı 10 lira. Bursa’da Ünlü Caddede bulunan mağazalardan alabilirsiniz.
Benim gibi kahve tutkunu birinin french press görüpte almaması mümkün olabilir mi? A101’de tesadüfen görüp aldım. 800 ml. ve fiyatı ise 10 liraydı.
Yine bir Madame Coco alışverişi daha. Silikon yorganlar indirime girmişti. Fiyatını şuan hatırlayamıyorum. 
Mutfağım için bu şirin peçetelikler de Madame Coco’dan. 😉 Sanırım 2’lisi 7 liraydı. 
Bursa Ünlü Cadde de bulunan Acar Home dan almıştım bu güzellikleri. 🙂 Daha birçok güzel çeşidi bulabilirsiniz. Bursa’da yaşıyorsanız mutlaka uğramalısınız.
Ve son olarak birkaç ay önce Madame Coco indiriminden aldığım masa örtüsü takımlarım. 6’lı takımlar hemen tükenmişti. 4’lü takımlara yetişebildim en azından. 😉 Mutfak masalarında kullanmaya harika olacak bence.
Şimdilik bu kadar. 😉 Çeyiz alışverişi yazılarımın ise devamı gelecek. 
SEVGİLER


Icon

Icon

Icon

Icon

Icon

Icon

Icon

5 Yorum Var

Yorum Yap