Çamaşır makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bir evin en temel ihtiyaçları arasında yer alan Çamaşır makineleri, banyolarımızın vazgeçilmez eşyalarından biridir. Ev kurmak isteyenler veya çamaşır makinesini yenilemeyi düşünenler için çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri derledik;

Çamaşır makinesi alırken göz önünde bulundurmanız gereken önemli noktalardan biri makinenin devridir. Tamburun bir dakikada kaç defa döndüğüne işaret eden Dakika/Devir özelliği önemlidir. Çamaşırları sıkma esnasında artan dönüş hızı seçtiğiniz devir sayısına ulaşmaktadır. Sıkma hızı ne kadar yüksek olursa çamaşırlarınız o denli kuru olacaktır. Dakika/devir kapasitesi yüksek olan makinelerle daha kuru çamaşırlar elde etmek mümkündür.
Çamaşır makinesi alırken A+++ enerji sınıfı bir makine seçmeye dikkat edin. En üst düzeyde enerji tasarrufu sağlayan A+++ harcar. 
Çamaşırları kurutacağınız alanın nemli veya kuru olması, ortamın sıcaklık derecesi gibi faktörler çamaşırların kuruma süresine etki eder. Çamaşır makinesinin devrine karar verirken evinizdeki ortam koşullarını dikkate almanız önerilir. 
Güneş enerjisi gibi alternatif enerjileri de kullanabileceğiniz bir makine istiyorsanız, çift su girişli çamaşır makinelerini tercih edebilirsiniz. Kombi veya merkezi sistemin dışında alternatif enerji kullanmanıza imkan tanıyan bu makineler tüketicilere büyük kolaylık sunar. Çift su girişli çamaşır makineleri sıcak suyu şebekeden direkt aldığı için fazla enerji harcamamaktadır. Bu yönüyle de tüketiciler için ideal bir alternatiftir.
Hijyene oldukça önem veren biriyseniz, Hijyen/bebek özellikli makineler sizin için ideal bir seçim olacaktır.
Evde fazla vakit geçiren biri değilseniz, çamaşırlarınızı dilediğiniz saatte yıkayıp sonlandırabileceğiniz Zaman Programlama Özelliği bulunan makineler tercih edebilirsiniz.Yıkama esnasındaki aşamaları adım adım görmek istiyorsanız, seçtiğiniz program boyunca gerçekleşecek tüm aşamaları gösteren LCD ekranlı ürünleri tercih edebilirsiniz.
Büyük parça çamaşırlarınızı kolaylıkla yıkamak için; Yorgan, pike gibi hacimli çamaşırları kolayca yıkayabileceğiniz Yorgan Programı’na sahip modelleri seçebilirsiniz 
Diğer beyaz eşyalarınıza veya mobilyanıza uygun bir makine arıyorsanız, beyaz, gri ve bordo gibi farklı renkli ürünler tercih edebilirsiniz.İlk Yorum Yapan Siz Olun