Blogger Kimdir ki ?

− Sen ne iş yapıyorsun?
− Bloggerım.
− O ne ki ?
− Blog Yazarı?
− Yani?
− Bloğum var benim yani internette bir sitem var oradan yazıyorum.
− Nasıl yapıyorsun ki onu? Kim bakıyor yazdıklarına?

vs… diye uzar gider bu diyalog.İstisnasız neredeyse her blog yazarının başına gelmiştir bu olay.Yaşça benden büyük olan kişilere ya da internet ile haşir neşir olmayan yaşıtlarıma bazen blog yazarının ne demek olduğunu ve bu işi neden severek yaptığımı anlatmakta zorlanıyorum.Bazıları için gereksiz gelen bu durum bazılarının ise çok dikkatini çekiyor.
Olmadık İşler Peşinde Bloğundan Alıntıdır.
Blog Yazarlığının ne demek olduğunu en sonunda anlatabildiğim yakınlarım firmaların küçük hediyelerini gördükten sonra “Bende bir blog açayım baksana ne kadar güzel sana hep ürün geliyor.” diye serzenişte bulunmaya başladılar.Böyle düşünenlere inat “Açın lan sanki o kadar kolay blog yazmak!” diye cevap vermek istediğim doğrudur.
Çünkü blog yazmanın hiçte kolay olmadığını ve işin mutfağında ne kadar zorluklar ile boğuştuğumuzu tüm blogger arkadaşlarım bilirler.Bu yazı olmadı sil baştan! Fotoğraflar kötü görünüyor baştan!.. Bir yazıyı ortaya çıkarmak en az 2 saatimizi alır bizim ve o yazı tekrar tekrar okunur.Acaba imla hatası var mı? Acaba eksik bir şey yazdım mı? Yazı paylaşılır ve ardından takipçilerden gelecek yorumlar merakla beklenir.
Olmadık İşler Peşinde Bloğundan Alıntıdır.Olmadık İşler Peşinde Bloğundan Alıntıdır.
Yani o kadar kolay değildir bu işler. 🙂 Aldığın eşyaları,sevdiğin makyaj malzemelerini,kıyafetleri yazarsın yazarsın da bir yerden sonra tıkanırsın.”Bugün ne yazsam acaba?” düşünceleri başlar.
Olmadık İşler Peşinde Bloğundan Alıntıdır.
Ama her şeyden önce en güzeli de nedir bilir misiniz? Blog sayesinde çok güzel arkadaşlıklar edinip yeni dostluklar kurmak.Yeri gelir blog arkadaşınızla dertleşirsiniz yeri gelir hediyeleşir.
Olmadık İşler Peşinde Bloğundan Alıntıdır.
Peki, blog yazarlığı hakkında sizin fikirleriniz neler? Benimle paylaşmayı unutmayın. 😉
Olmadık İşler Peşinde Bloğundan Alıntıdır.

SEVGİLER


İlk Yorum Yapan Siz Olun