Bebekli annenin tatil bavulu

Malum tatil sezonu açıldı ve sizde tatile çıkmadan önce saatlerce bavul hazırlayanlardan ve ne alacağına bir türlü karar veremeyenlerden misiniz? Cevabınız evet ise ve bu tatil bavuluna birde bebek eşyaları eklenecekse işiniz çok daha zor… Biz anneler bırakın tatili dışarıya gezmeye çıkıyorken bile yanımıza bebeklerimiz için neredeyse bir küçük bavul kadar eşya alıyoruz. Yedek bluz, yedek zıbın, yedek tayt, yedek bez… Liste böyle uzarda gider. Birde tatil işin içerisine eklenince düşünün siz o bavulun halini.

Gelin birlikte bebekli bir annenin tatilin bavulunda neler olmalı karar verelim ve bir liste oluşturalım. Böylece tatile çıkacak olan annelere de biraz fikir vermiş oluruz.Kıyafetler

Öncelikle evden uzak olacağımız ve kıyafetleri hemen yıkayamayacağımız için yeteri kadar kıyafet almak önemli. Mesela biz günlük birkaç kıyafet değiştiriyoruz. Üzerine bir şey dökülme, terleme gibi durumları göz önünde bulundurmak gerekir. Kız çocukları içim ince yazlık elbiseler hayat kurtarıcı olabilir.

Mayo, havlu ve plajda giyeceği kıyafetlerde mutlaka tatil bavulumuzda olmalı… Bebeğiniz için terlik veya patikler de plajda rahat etmesini sağlayacaktır.

Güneş Koruyucu Krem, Şampuan ve Vücut Losyonu

Özellikle çocuklar için kullanacağınız güneş ürünlerinin en az 30 bence 50 faktör olması gerekmekte… Özellikle hassas cilde sahip bir bebeğiniz varsa ucuz bir güneş ürünü kullanmamalısınız.

Şapka, Gözlük

Bebek Bezi ve Mayo Bez

Bebeğiniz bez kullanıyorsa mutlaka günlük kaç adet bez kullanıyorsanız kaç gün kalacağınızı hesaplayarak yanınıza yeterince bez almalısınız. Aynı şekilde mayo bezler içinde ve tabi yedekleri unutmamak lazım. 😉

Oyuncak, Kolluk veya Simit

Bebeğinizi oyalayacak bir iki oyuncak hayat kurtarıcı olabilir. Plajda kum oyuncakları ile oynamakta çocuklar için eğlenceli oluyor.

İlaçlar

Tatilde yaşanabilecek her türlü aksiliğe karşı yanınızda kullandığınız ilaçları götürmenizi tavsiye ederim. Ateş ölçer, ateş düşürücü şurup gibi…

Biberon, Emzik, Bebek Arabası

Özellikle bebek arabası gittiğiniz yerlerde farklı yerleri gezmek isterseniz gerekli olabiliyor. Böylece hem bebeğinizi güneşten korumuş hemde uykusu geldiğinde rahatla uyutup sizde gezintinize devam edebilirsiniz.

Benim aklıma gelen ve tatil bavuluma ekleyeceklerim listesi bu kadar. Sizinde ekleme yapmak istedikleriniz varsa yorum yapmayı unutmayın lütfen. 🙂

avatar

birmutlulukatolyesi


İnstagram: birmutlulukatolyesi

İlk Yorum Yapan Siz Olun