Bebeğim için hangi oyuncakları seçmeliyim? |Clementoni Türkçe Konuşan Eğitici Aktivite Masası

Bebeğinizin fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için oyuncakların ne kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz?

Uzmanlar, bebeğinizin ay ay becerilerine uygun olarak seçeceğiniz oyuncakların onların ince ve kaba motor gelişimleri açısından gerçekten çok önemli olduğunu söylüyorlar. Bizde Özne Liya için onun gelişimini destekleyecek oyuncaklar seçmeye çalışıyoruz.Özne Liya şuan 7 aylık… Fakat biz ona oyuncak seçimi yaparken daha eğitici ve öğretici oyuncaklar seçmenin yanında sağlıklı ve güvenli olmasına da önem veriyoruz. Bu yüzden Özne için seçtiğimiz oyuncakları iyi yada kötü yanlarıyla sizinle de paylaşmaya karar verdim. Böylece hem deneyimlerimizi paylaşmış olup hemde almak isteyen okuyucularıma biraz fikir verebilirim diye düşünüyorum.

İlk olarak oyuncak seçimi ve oyuncak deneyimi yazıma Clementoni Türkçe Konuşan Eğitici Aktivite Masası ile başlamak istiyorum.


Clementoni Aktivite Masası 10-36 aylık bebekler için… Fakat bebeğiniz desteksiz oturabiliyorsa bu aktivite merkezi ile rahatlıkla oynayabilir.

Clementoni rakamları, harfleri, şekilleri, renkleri ve hayvan adları ile hayvan seslerini öğreten çok sayıda eğitici aktiviteye sahip. Neşeli şarkılar, ışık efektleri, tekerlemeler bebeklerin duygularını harekete geçirirken el becerilerinin de gelişmesini sağlıyor.

Özne Liya ayakta desteksiz duramadığından biz aktivite masasının ayaklarını çıkartıp oturur pozisyonda oynamasını uygun gördük. Böylece Özne aktivite masası ile çok daha rahat oynayarak vakit geçiriyor.

Masa üzerinde bulunan kitap bebeklerin hayvanları tanımasına ve çıkardıkları sesleri öğrenmesine yardımcı oluyor. Özne rahatlıkla kitabı kendi çevirebiliyor. Piyano a, b, c, d harflerini öğretiyor ve çeşitli müzikler çalıyor. Bizim kızın en sevdiği çarklar… Çarkları çevirerek hem rakamları öğreniyor hemde el becerisi gelişiyor. Masa ile bir süre oynamadığınızda “hadi gel bir tuşa bas” diyor ve çocuğunuzun dikkatini çekmeye çalışıyor.

Peki, bu aktivite masası çocuğuma ne kazandıracak diye soracak olursanız eğer;

  • Görsel, işitsel ve dokunsal algı
  • Tanımlama ve hayal gücü
  • El-kol koordinasyonu
  • Dil ve konuşma becerisi
  • Sayıları öğrenme
  • Doğa ve mekansal algıları öğrenme gibi becerileri kazandırıyor.

Ürün bence 1 yaşa kadar rahatlıkla bebeklerin oynayabileceği ideal bir oyuncak… Fakat 1 yaşından sonra daha öğretici daha gelişmiş bir aktivite masasına ihtiyacımız olacağını düşünüyorum.

Sizde uygun fiyatlı bir aktivite masası düşünüyorsanız Clementoni Aktivite Masasını öneririm. Şayet diğer markalara göre daha uygun fiyatta… ebebeklerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

SEVGİLER 💕

Bizi instagramdan takip etmeyi unutmayın 🙂 birmutlulukatolyesi

İlk Yorum Yapan Siz Olun