Babet Ayakkabılar, Ayak Sağlığı için Uygun mudur?

Yaz sezonu kapıda… Sadece kısa bir süre sonra daha rahat, daha salaş ve konforlu kılık kıyafetlerle kendimizi sokağa atacağımız günlere az kaldı. Bahar ve yaz aylarının fresh tavrını en iyi yansıtan ve günlük kullanıma kolaylıkla uyum sağlayan bir ayakkabı fikri verin desem şüphesiz büyük bir oranın cevabı “babet ayakkabı” olur.

Babet ayakkabılar, hemen her türlü kombinle uyum içinde kullanacağımız, rahat ve uygun fiyatta olmasından dolayı yaz için en çok tercih ettiğimiz ayakkabılardan. Ancak sizin için bu konuda kötü sayılabilecek bir haberim var sevgili ayakkabı severler. Babet ayakkabılar, ortopedi ve travmatoloji uzmanları tarafından oldukça sakıncalı görülen ayakkabılar arasında. Neden mi? Çünkü size konforlu ve yokmuş hissi veren bu ayakkabılar, zamanla topuk ve ayak bileği ağrılarına neden oluyor ve topuk dikeni problemleriyle sizleri karşı karşıya bırakabiliyor. Özellikle ucuz babetler ayağınızda telafisi mümkün olmayan sıkıntılara yol açıyor. Topuk yüksekliği olmaması nedeniyle daha çok rahatlığı için tercih edilen bu ayakkabılarda vücudun tüm yükü topuğa gidiyor ve bu da kişi de ayakta tendon ağrıları yaşamasına neden olabiliyor.“Bu üzücü ve keyif kaçırıcı haberden sonra gel de şimdi babet giy” dediğinizi duyar gibiyim. Sanırım buna en çok üzülenlerden biri de benim. Giyim kuşam konusunda şıklıktan çok rahatlığa önem veren biz hanımlar için ucuz babetler de artık bizi kurtaramayacak gibi gözüküyor. İdeal ayakkabı topuğunun 3-4 cm olması gerektiğini savunan uzmanlar, yaz aylarında yanımızdan eksik etmediğimiz babetlerimize adeta göz koymuş gibi.

Özel bir gece ve davette topuklu ayakkabıların ayağımıza verdiği acıdan bizi kurtararak en iyi alternatif olan, yanımızdan ayırmadığımız, dilediğimiz renkteki kullanışlı özelliğiyle star parçamız olan babetler için bu kadar keyif kaçırıcı bir haber olsa da sanırım biz yinede ondan vazgeçemeyeceğiz. Önemli olan ayakkabıyı nereden aldığınız ve nasıl üretildiği… Ben güvendiğim ve ayakkabılarından çok memnun kaldığım Mecrea’dan babetlerimi alıyorum. Neden mi? Çünkü babetleri ayaklarımda ağrı yapmıyor, hemen her kombinime şıklık katabileceğim babet çeşitlerine de rahatlıkla ulaşabiliyorum. Yani biz hanımların babet giymek için çok sebebi var sevgili uzmanlar.

İlk Yorum Yapan Siz Olun