5 Maddede Tesettür Gelinlik

Düğün sezonunun açılması ile birlikte gelin adayları seçim yapmakta zorlanmaya başladı. Özellikle tesettür gelinlik modeli seçecek adayların daha dikkatli olması gerekiyor. 😉Günümüz ​modacılarının gelinlik tasarımlarına önem vermesi ile birlikte gelinlik seçimi gelin adayları için bir hayli zor olmaya başladı. Eskiden kapalı bayanların tesettür gelinlik bulması bir hayli zorken, şimdilerde ise birçok model arasında seçim yapmaları zorlaşıyor. Gelin adaylarının seçim yapmalarını kolaylaştırmak adına bu yazımda 5 maddede tesettür gelinlik seçiminden sizlere bahsedeceğim.

Tesettür gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk madde, seçeceğiniz gelinliğin vücut tipinize uygun olması… ​Minyon bir tipe sahipseniz size tavsiyem gelinliğinizi A kesimden yana seçmeniz olacaktır. Böylece boyunuzu daha uzun gösterecek ve daha şık görüneceksiniz. Kabarık yani prenses modelleri seviyor olabilirsiniz fakat bacak boyunuz vücudunuza oranla daha kısa ise tesettür gelinlik modellerinde çok kabarık gelinlikleri tercih etmemenizi öneririm. Uzun bir boya sahipseniz rahatlıkla tüm modelleri tercih edebilir ve şık görünebilirsiniz. 

İkinci madde ise ​düğün konseptinize​ göre gelinlik seçimidir. Planladığınız düğün konseptinde siz bir sultanı andıracaksanız tesettür gelinlik modelini de ona göre seçmeli ve işlemeli modellerden yana tercihinizi yapmalısınız. Sade bir düğün planlıyorsanız gelinliğiniz de sade ve şık olmalı.

Üçüncü madde ise türban, kol ve gelinliğinizin işleme ve güpür detaylarının bütünlük sağlamasıdır. Türban ve gelinliğinizin birbirine uyum sağlamaması gelinliğinizin şık görünmesini engelleyecektir. Özellikle farklı bir türban modeli düşünüyorsanız bu modelin gelinlikle uyumlu olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. 

Dördüncü madde de ise türban ve duvak uyumunun üzerinde durmak istiyorum. Malum tesettürlü gelinlik modellerinde duvak tasarımı bir hayli zor. Uzun kuyruklu bir gelinlik tercih ediyorsanız duvağınızın kısa olmasını, kuyruksuz bir model tercih ediyorsanız da duvağınızın uzun olmasını öneririz. Böylece fotoğraf çekimlerinde daha güzel ve göz alıcı görüneceksiniz.
 
Son madde de dikkat etmeniz gereken en önemli özellik ise gelinliğinizin tesettür bir model olmasından dolayı hatlarınızı çok fazla belli etmemesidir. Bu yüzden balık kesim modellerden uzak durmanızı öneririm.

                            

Tesettür gelinlik seçimi yaparken bu 5 maddeyi göz önünde bulundurmayı sakın unutmayın. 
Mutluluklar dilerim. 😉
SEVGİLER

Icon

Icon

Icon

Icon

Icon

Icon

Icon

İlk Yorum Yapan Siz Olun