5 dakikada makyaj nasıl yapılır?

Acelen mi var ve makyaj yapmaya hiç vaktin olmadığını mı düşünüyorsun? Bence sana 5 dakika yeterde artar bile… ;)5 dakika da makyaj yapmanın tüyolarını bugün atölyemde senin için paylaşıyorum…Sana önereceğim adımları uygulayarak 5 dakikada makyaj yapmanın keyfine varacaksın…
  • İlk aşama Fondöten

Fondöteni kuru cildinize delikli bir makyaj süngeri ile uygulaman gerekiyor. Gündüz ince bir tabaka uygulamak gerekirken geceleri ise kalın bir tabaka fondöten uygulamalısın.

  • İkinci aşama ise Kapatıcı

Gözaltı morlukları, lekeler, sivilceler ve siyah noktaların varsa kapatıcılar imdadına yetişecektir. Parmağının ucu ile alacağınız küçük bir miktar kapatıcı uygulayacağınız bölge üzerinde hafifçe dağıtılmalıdır.

  • Üçüncü aşama Pudra

Büyük bir fırça yardımıyla tüm alana yaydığın pudra üzerinden nemli bir bez ile fazlalıkları alırsan daha hoş bir görünüm elde edersin.

  • Dördüncü ve en önemli aşamalardan biride Gözler

Bir fırça yardımıyla süreceğin tek renk far her zaman 5 dakikada yapacağın makyajlarda daha iyi sonuçlar verecektir. Kirpiklerinin dolgun ve hacimli görünmesini sağlayan bir maskara ile göz makyajını tamamlamış olacaksın.

  • Beşinci aşama ise Dudaklar

Dudaklarına süreceğin rujun mutlaka makyajını tamamlaması lazım. Dilersen dudaklarının kenarlarını kalemle geçerek daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Son aşama Allık
Gündüz makyajı yapıyorsan hafif tonlarda allık sürmelisin eğer gece makyajı yapıyorsan parlak ve saten tonlarında allık tercih edebilirsin.
Yüzün ovalse, Kalem veya stick allığınla elmacık kemikleri ve çenene küçük çarpı işaretleri yap. Sonra da bunları parmağınla hafifçe dağıt. Yüzün yuvarlaksa, yüzünü daha ince göstermek için, fotoğraftaki gibi her iki kaşının üst kısmına, şakaklarına ve alt kısmına küçük çarpılar yapıp, yine parmaklarınla dağıtmalısın.
Yüzün uzunsa, Yüzünün daha oval görünmesini sağlamak için allığını saç diplerine elmacık kemiklerine ve çenene uygulayıp, iyice dağıtmalısın. Dilersen üzerine bir kat transparan pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsin.

İlk Yorum Yapan Siz Olun