2016 Yaz Sezonu Saç Trendleri

Yaz sezonu yaklaşıyor. Yaz trendlerini konuşmaya başladığımız şu günlerde hem kış yorgunluğundan çıkmış saçlarımızın bakımı hem de yeni saç trendlerinin takibi çok önemli. 2016 yılının en trend saç bakımı önerileri ve saç modellerine Elle’de ulaşabilirsiniz.

Yazın kendimizi keyifli ve enerjik hissetmek isteriz. Sıcaklarla birlikte biz kadınlar için uzun saçlar tam bir kâbus haline gelebiliyor. Yılın bu dönemleri kendimizi sıcaktan bunalmadan aynı zamanda da hoş görünmeye devam edebileceğimiz modeller seçmeyi tercih ediyoruz. Aşırı sıcağın etkisiyle çareyi saçlarımızı ya topuz yapmak ya da kısa kesmekte buluyoruz. Saçları kısa kestirirken seçtiğimiz modelin bizi saç bakımından kaçındığımız izlenimi vermeyecek şekilde hem şık hem pratik olmasına özen göstermemiz gerekiyor. Uzun saçtan vazgeçmeyenlerimiz için ise topuz yaparken hem bakımlı ve düzgün hem de sıradan görünmeyecek modeller seçmeye dikkat ediyoruz. 2016’nın trend saç modellerini şöyle sıralayabiliriz:Düz saçlar: Geçen yılın denizden çıkmış gibi doğal görünen dalgaların yerini bu yıl düz saçlar alıyor. 

Doğal saçlar: Gerek kesimi gerek rengi olsun bu yıl geçen yılın karmaşık ve çılgın moldellerin yerine her şeyin doğalı tercih ediliyor.

Cesur küt kesimler: Doğal saç kesimlerinin yanı sıra öne çıkan bir başka model ise küt kesimler. Hem düz hem de biraz daha çılgın ve özgün şekilli küt saçlar bu yılın trend saç modelleri arasında.

Çeşit çeşit örgüler: Bu yıl olabildiğince farklı örgü saç modelleri çok tercih ediliyor.

Çok kısa kesimler ve Pixie modelleri: Bu yıl podyumlarda süper kısa saçlar hâkim. Aynı şekilde kadınsılıktan ödün vermeyen Pixie modeller de 2016’nın vazgeçilmezlerinden.

Saç modelimize karar verdikten sonra bir diğer önemli nokta ise yaz boyu güneş, deniz ve kum üçlüsüne uzun süre maruz kalan saçlarımızı koruyabilmenin yolunu bulmak. Saç renginin solması, saçın yıpranması ve bakımsız görünmesini engellemek saç tipinize özel bir bakım önerisi bulmanız gerekiyor:

Uzun saçlar: Uzun saçtan vazgeçmeyenlerdenseniz yazın en az bir kere kırık aldırmanız şart. Mümkünse yaz sonuna bırakmak daha iyi bir seçim.

Daha az yıkayın: Saçların deniz ve güneşten dolayı yeterince yıprandığı bu dönem saçın kendi doğal yapısına bırakılarak yağ dengesini bozmamak saçın kendisini toparlamasına yardımcı olacaktır.

Saç bakım yağları ve maskeler: Saçınız tipinize uygun maske ve yağlar saçınızı besler ve güçlendirir.

İlk Yorum Yapan Siz Olun